A „hazatérő” edző és az „otthon hagyott” pontok

A játékosként és trénerként is Székesfehérvárról induló Bekő Balázs csapata, a Budaörs vereséget szenvedett a hétközi fordulóban

2022. szeptember 30. - Horváth M. Attila

s6305721.JPGfociakobon_ponyvalegeny_lead.pngMOL FEHÉRVÁR II.–BUDAÖRS 2–1 » Talán kevesen tudják, de Bekő Balázs felnőtt edzői karrierje nem a manapság is a vendégtársulatot irányító tréner jelenlegi alakulatánál, hanem a „Vidi-fakóban” kezdődött. Szerda délután ráadásul korábbi csapattársa ült a piros-kékek kispadján.

Idestova két és fél évtizede történt: 1996-ban és 1997-ben a legtöbbször úgy állt fel a Videoton, hogy a meccskeretben megtalálható volt az akkor már rutinosnak számító Bekő Balázs és a feltörekvő Györök Tamás is. A fentiekből könnyen kitalálható, hogy az NB III Nyugati csoport 10. fordulójának székesfehérvári meccsén az utóbbi által dirigált „kis Vidi” látta vendégül a nyáron régi-új szakvezetővel útnak induló Budaörsöt. A BSC nem kezdett rosszul, hiszen Popov Patrik találatával már a 7. percben előnybe került, csakhogy a házigazda negyedórán belül megfordította a találkozót Batizi-Pócsi Balázs és Menyhárt Zsombor góljával. Amit ekkor még senki nem sejthetett, az eredmény már nem változott. Fejér megye eddig nem hozott szerencsét Bekő Balázsnak és olybá tűnik, még csupán alakuló alakulatának, ugyanis két és fél hete az újonc Mór otthonában szenvedett ugyancsak 2–1-es vereséget. Az újabb idegenbeli fellépésre a jövő hét utolsó napján kerül sor: a Komárom elleni hazai bajnoki után a BSC a remekül rajtoló Tatabányához látogat – a budaörsi szakvezető legutóbbi együtteséhez...