KAPUSKÉRDÉSEK. Aki válaszol: HORVÁTH FÁBIÁN, a Kaposvári Rákóczi labdarúgója

„Nagyon összetett és felelősségteljes pozíció a kapusszerep, amelynek megvannak a kellő nehézségei, de minden percét élvezem!”

2023. szeptember 07. - Horváth M. Attila

kapuskerdesek_uj.JPGTizenegyes, mégsem büntető: 2022. július 4-től megújult formában és felvetésekkel, összesen tizeneggyel jelentkezik az eddig csak labdarúgókat bemutató Kapuskérdések rovat, ugyanis immár nem csupán futballisták, hanem egyéb csapatsportágak – jégkorong, kézi- és vízilabda – ismert vagy kevésbé ismert cerberusait is felkérjük, hozzák közelebb szakmájukat olvasóinkhoz. Aki az alábbiakban megússza kapott gól nélkül, miközben az érdeklődésünket nem hárítja: Horváth Fábián, az NB III Dél-Nyugati csoportjában 6 forduló után 7 ponttal a tabella 11. helyén álló Kaposvári Rákóczi FC labdarúgója.

horvath_fabian_kaposvar.jpg| 1 | Amiért kapus lettem | A kedvenc csapatom, a Real Madrid volt hálóőre, Iker Casillas szerettette meg velem ezt a pozíciót nyolc-kilencéves koromban.
| 2 | Amit nem kedvelek a saját posztomban | Nincs olyan. Nagyon összetett és felelősségteljes pozíció a kapusszerep, amelynek megvannak a kellő nehézségei, de minden percét élvezem!
| 3 | Idézet, ami hozzám illik | „Úgy gondolom, hogy a futball sikerének nagy része inkább mentális, mint fizikai. Sokkal fontosabb, hogy rendben vagy-e fejben.” (Iker Casillas)
| 4 | Mérkőzés előtti rituálém | Igazából semmi érdekes nincsen. Talán amit mindig minden mérkőzés előtt csinálok, az az, hogy a cipőnél és a kapuskesztyűnél is a bal oldalit húzom fel először.
| 5 | Aki ellen nem szeretek védeni | Nincs ilyen ellenfél. Minden perc öröm a pályán!
| 6 | Előző szezonbeli legjobb meccsem | Szeged Csanád Grosics Akadémia–Bene Ferenc LA 0–1. (2023. március 17-én, az Országos U19-es bajnokság B-csoport 4. fordulójában a kaposváriak Tamás Levente találatával vitték el a három pontot, aki az 53. percben vette be Wolland Gergő hálóját – a szerző)
| 7 | Pályafutásom eddigi legjobb mérkőzése | Kaposvári Rákóczi FC–Nagykanizsa 0–0. (2023. augusztus 30-án az NB III Dél-Nyugati csoport 5. fordulójában lejátszott összecsapás volt Horváth Fábián negyedik felnőtt bajnokija, ám ez volt az első találkozó, hogy a fiatal cerberus nem kapott gólt – a szerző)

horvath_fabian_portre.jpg| 8 | Emlékezetes potyagól, amit kaptam | Természetesen voltak hibáim és kellemetlen gólok. Ezeken igyekszem minél hamarabb túllendülni és tanulni belőle, de emlékezetesnek egyet sem mondanék.
| 9 | Kapuskolléga, akivel a legjobb viszonyban vagyok | Rengeteg kapussal dolgoztam együtt. Mindegyikükkel nagyon jó viszonyt igyekeztem ápolni és támogatni egymást. Talán akikkel azonban a legtöbbet dolgoztam és ezáltal nagyon jó a viszonyunk, az Ipacs Péter és Pogacsics Krisztián. Bár mindketten már más klubokban tevékenykednek, a szoros kapcsolat megmaradt. Mind a mai napig sok tanácsot és szakmai segítséget kapok tőlük.
| 10 | Barát a mezőnyjátékosok közül | Minden mezőnyjátékossal jó a viszonyom.
| 11 | Egyéb csapatsportág kapusa, akit sokra tartok | Vogel Soma.