ÉLETPÁLYA. Aki részletezi: Fördős Beatrix (Inter Women – Olaszország)

Olasz meló 2.0, avagy Rómából Milánóba: „Szeretnék bajnokságot és kupát nyerni, meghatározó játékos lenni egy topcsapatban, valamint a válogatottban”

2022. szeptember 19. - Horváth M. Attila

eletpalya_200.jpgA 2021. október 13-án, szerdán indított, és ezen a napon, 2022. szeptember 19-én, hétfőn pedig már a 200. alkalommal megjelenő rovatunkban olyan oldalukról mutatkoznak be az általunk felkért labdarúgók, amelyet még csapatuk szurkolói sem feltétlenül ismernek. A futballisták nemcsak a gyermekkorukat idézik fel, hanem némi betekintést is engednek a jelen kulisszái mögé, mint ahogy természetesen nem maradhat el a múlt és a jövő érintése sem. Akivel ezúttal elmerülünk a részletekben: Fördős Beatrix, a 2021/2022-es évad végén az olasz női élvonalból, azaz a Serie A-ból újoncként kieső Laziótól az ugyancsak első osztályban szereplő, legutóbb az 5. helyen záró Inter Women válogatott játékosa.

fordos_beatrix_inter_alairas.jpgKÖLYÖKIDŐ  | Jelem az óvodában | Perec. | Kedvenc tantárgyam | Környezet, testnevelés. | Emlékezetes csínytevésem | Nagyon jó gyerek voltam, nem emlékszem ilyesmire. | Első futballélményem | A legeslegelső edzésem a VAFA-ban (Vasi Foci Akadémia – a szerző), ahol egyből a szívemhez nőtt ez a sportág.

(FO)CIVIL  | Legjobb tulajdonságom | Végtelenül türelmes vagyok. | Legrosszabb szokásom | Mindig tapogatok, fogdosok valamit. | Étel, amit imádok | Nem vagyok válogatós. Megeszek mindent, persze van, amit jobban szeretek. A házias ételek a kedvenceim, apukám főztjeit nagyon szeretem. | Film, amit többször láttam | A Reszkessetek betörőket minden karácsonykor megnézzük a családdal. | Zene, amit általában hallgatok | Sokféle zenét szeretek hallgatni, a hangulatomtól függően választok. | Hobbim | Szabadidőmben szeretek a családommal, a barátaimmal beszélgetni, más sportokat játszani, rejtvényt fejteni.

fordos_beatrix_inter.jpgPÁLYATÁRS  | Karrierem legjobb meccse | Ezt nem tudnám megmondani, viszont tavaly a bemutatkozásom a Serie A-ban nagyon jól sikerült, a forduló csapatába is beválasztottak. | Gólom, amire szívesen emlékszem | Az U17-es válogatottban a norvégok elleni gólom, amivel megnyertük a meccset és az Eb-selejtezőcsoportot is. (2017. szeptember 28-án a csoportkör utolsó fordulójában két hibátlan társulat találkozott egymással Bükön, ám a 7. percben szöglet után a skandinávok kapujába lábbal betaláló Fördős Beatrixnek köszönhetően legjobbjaink 1–0-s diadalt arattak, illetve 9–0-s gólkülönbséggel a kvartett élén végeztek – a szerző) | Mérkőzés előtti rituálém | Van jó pár. Amit most említenék, az az, hogy a mérkőzések előtt mindig, minden vonalat jobb lábbal lépek át és bejárom kicsit azt a területet, ahol elképzelhetően a legtöbbet fogok tartózkodni és elképzelem magamban, milyen lehet majd a meccs és néhány szituáció. | Sérülés, amit elfelejtenék | Az U17-es elitkör előtti bokaszalag-szakadás. | Barát a futballban | Sok barátot kaptam a foci révén. Viszont az, hogy más csapatokban játszunk, az kicsit eltávolít minket a mindennapokban. Velük szoros a kapcsolatunk: Horti Boglárka, Siklér Kinga, Balogh Henrietta. | Az öltözőben mellettem ül | Csiszár Heni. | Cél a mostani szezonban | Szeretnék nagyon sokat fejlődni, beverekedni magam a kezdőbe és minél több időt a pályán tölteni. | Ami a pályafutásomból még kimaradt | Sok minden, viszont ezekre van még időm, úgy érzem. Szeretnék bajnokságot és kupát nyerni, meghatározó játékos lenni egy topcsapatban, valamint a válogatottban. És szeretnék Európa-bajnokságon játszani.

fordos_beatrix_lazio_igazolas.jpgInter: nyeretlen maradt a Lazio  Nem sok sikerélménye volt Fördős Beatrixnek a régi csapatával az új ellen, legalábbis az olasz női első osztály 2021/2022-es kiírásában. Alig több mint egy esztendeje, 2021. szeptember 5-én a magyar hátvéddel a kezdőcsapatában felálló Lazio Milánóban úgy szenvedett 1–0-s vereséget, hogy a végeredmény már a 37. percben kialakult Gloria Marinelli találatának köszönhetően. A tavaszi „visszavágón” még ennyire sem tudták megnehezíteni a kék-fehér brigád dolgát a rómaiak, ám ez csak a végeredményre (1–3) rápillantva igaz, ugyanis a Fördőssel felálló Lazio némi meglepetésre megszerezte a vezetést az első negyedóra végén, ám a félidő derekán az Inter 11-esből egalizált. Sokáig nem jutottak dűlőre a felek, ám a 87. minutumban a jelenlegi klub- és válogatottbeli társ, Csiszár Henrietta megfordította az állást, a hosszabbítás negyedik percében pedig Tatiana Bonetti végképp lezárta a mérkőzést.

Milánói debütálás: negyedóra a Pomigliano ellen  Remek rajtot vett az olasz női élvonalbeli bajnokságban az Inter, amely a jelek szerint közönségszórakoztató, gólra törő futballra törekszik. A nyitányon a kék-feketék hazai környezetben a Parmát 4–1-re múlták felül, majd a Juventus otthonában igazi itáliai meccset vívtak. A torinói hölgysereg az első félidőben már 2–0-ra vezetett, ám a milánóiak nem adták fel és egyenlítettek. Mi több, a hajrában megfogyatkozott a Juve, ám aki azt hitte a rendes játékidő utolsó pillanataiban, hogy nincs már csavar a találkozóban, tévedett, ugyanis a fekete-fehérek a 90. percben megszerezték a harmadik találatukat, ám a meccsnek még nem volt vége, mivel az Internek erre is volt válasza – a hosszabbítás harmadik minutumában! Az idegenbeli 3–3-as döntetlen után a magyar válogatott hátvédet eddig a kispadon jegelő klubcsapata szeptember 17-én, szombaton a Pomiglianót fogadta, amelyet 2–0-s félidő után könnyedén múlt felül 6–1-re – a vendégek 3–0-t követően szépítettek csupán. Ám ennél is lényegesebb információ, hogy a Szombathelyről induló Fördős Beatrix (balra) bajnoki debütálására csupán a 3. fordulóig kellett várni: a 75. percben, 4–1-nél Mana Mihashit váltotta a magyar válogatott hátvéd.