A személyiségi jogai miatt meg nem nevezhető közismert magyar énekesnő múlt hét közepén kirobbant drogbotránya túlmutat a rendőrség és a mentők hatáskörén. Egy ember tragédiája zajlik – voltaképpen a szemünk előtt.
Nyár legszebbik gyümölcseNem lehetne szebb mint te,Ám mit ér, ha szép, de savanyú,Hát ne legyél mindig szomorú!
(Metro: Citromízű banán)
Vigyázat, csalok! Rodolfóhoz, a hajdanán népszerű bűvészhez köthető ez a már-már szállóigévé váló mondat. Illik hozzád, Miss Anonim, és ezt nem rosszból írom, csak éppen azért, mert mint a lappföldi Mikulás, messzi tájakról hadováltál a közönségnek szóló bejelentkezésedben, hogy elvond a szépszámú rajongótábor figyelmét. Mintha nem is ezen a világon lennél, mintha minden rendben lenne – pedig semmi sincs rendben. Hülyének nézed őket – miközben becsapod önmagad. Továbbra is küzdesz a démonokkal és ez itt a legnagyobb baj. Mindannyian keressük a létező világok legjobbikát, amit olykor megtalálunk egy finom pillantású, szende szépségű szőke vagy egy vonzó, vaskos vonalú, vadítóan vibráló vörös, netán a Cabernet Sauvignon névre hallgató érett testes társaságában. A vérvörös rúzsnyommal sincs semmi probléma, a csókcsenés csupán Afrodité majdnem legszebb legális lopása, de a vértől vörös kacsóval már annál több a gond. Hogyan jutottál el idáig, Miss Anonim? Miként kerülhettél akkora lejtőre, ahol már nem fog a fék, ahol hajón a lék, s ez mind-mind csak adalék. Öngyilkos akartál lenni, esetleg a vak komondoron átzuhanás miatt kellett mindkét alkarodon kötéssel vinni a számodra ismerős helyre néhány utcával odébb, miközben nem is régóta vagy a kerület lakosa. Magadba fordulni vagy magad ellen fordulni nagyon nem ugyanaz. Ha valamiféle áldott vagy átkozott csiribi csiribával a pszichológusod lennék, azt mondanám, Miss Anonim, állj ki és mondd el, mi zajlik a lelked legmélyén, hiszen akik szeretnek, továbbra is melletted maradnak, akik pedig eddig gyűlöltek, talán megenyhülnek, elfogadnak, megértenek. Ez persze csak ingyen tanács, elvégre az élet még mindig drága.
Előadóművészek, akik felvállalták Hiú ábránd: nem a fentebb meg nem nevezett népszerű énekesnő az egyetlen, aki a kábítószer rabja lett. A színművész Szabó Győző történetéről könyv és film is készült Toxikoma címmel, miként a műsorvezetőként is tudását csillogtató Stohl András szintén kötetben mesélt megpróbáltatásairól. A futballistából lett rapper, Széki „Curtis” Attila küzdelme a droggal nem új keletű, míg az elmúlt hetekben a kilencvenes-kétezres években népszerű Venus zenekar egykori énekesnője, Varga Zsuzsa a Magyar Narancsnak adott interjújában beszélt őszintén korábbi függőségéről.