ÉLETPÁLYA. Aki részletezi: Papp György (Ceglédi Vasutas)

Sérülésmentes szezonra, illetve minél több találatra és gólpasszra vágyik a támadó, akinek az NB I-es Mezőkövesd elleni asszisztja mindmáig emlékezetes

2022. október 08. - Horváth M. Attila

eletpalya.jpgA 2021. október 13-án, szerdán indított rovatunkban olyan oldalukról mutatkoznak be az általunk felkért labdarúgók, amelyet még csapatuk szurkolói sem feltétlenül ismernek. A futballisták nemcsak a gyermekkorukat idézik fel, hanem némi betekintést is engednek a jelen kulisszái mögé, mint ahogy természetesen nem maradhat el a múlt és a jövő érintése sem. Akivel ezúttal elmerülünk a részletekben: Papp György, az NB III Közép-csoportjában a 12. forduló előtt 12 ponttal a tabella 10. helyén álló, vasárnap délután az újonc pécsi PTE-PEAC otthonában vizitáló Ceglédi Vasutas játékosa.

papp_gyorgy_foto_cegledfocihu.jpgKÖLYÖKIDŐ  | Jelem az óvodában | Pöttyös labda. | Kedvenc tantárgyam | Matematika. | Emlékezetes csínytevésem | Egy cimborámmal lerúgtuk a lámpabúrát a folyosón egy babzsákkal. | Első futballélményem | Diósgyőr-meccs.

(FO)CIVIL  | Legjobb tulajdonságom | Türelmes vagyok. | Legrosszabb szokásom | Cukros üdítők. | Étel, amit imádok | Körömpörkölt, tatárbeefsteak. | Film, amit többször láttam | Gran Torino. | Zene, amit általában hallgatok | KISS, Eminem, de igazából mindenféle zenét. | Hobbim | Sakk.

PÁLYATÁRS  | Karrierem legjobb meccse | A Magyar Kupában az NB I-es Mezőkövesd ellen gólpasszt adtam, ami nagyon emlékezetes számomra. (2016. november 29-én a Magyar Kupa 8. fordulójában REAC–Mezőkövesd 1–1-es félidő után 1–3 úgy, hogy Tarmo Kink 8. percben született góljára a házigazda Papp György asszisztjának köszönhetően Kiss Tamás még a 12. minutumban egalizálni tudott, ám a szünet után Onisor-Mihai Nicorec és Stipe Bacelic-Grgic hét percen belül eldöntötte a továbbjutást a 40. minutumtól Pfister Erik kiállítása miatt emberhátrányban futballozó fővárosiakkal szemben – a szerző) | Gólom, amire szívesen emlékszem | Az első felnőtt fejesgólom a DVTK második csapata ellen. (2020. március 14-én az NB III Keleti csoport 19. fordulójában a hazai pályán futballozó Ceglédi Vasutas 1–0-s első játékrészt követően 5–0-ra verte a Diósgyőr II.-t Laczkó Milán duplájával, valamint az eredményt a 64. percben 2–0-ra alakító Papp György, Takács Krisztofer és Kovács Botond góljával – a szerző) | Mérkőzés előtti rituálém | Mobilizációs gyakorlatok. | Sérülés, amit elfelejtenék | Lábközépcsont-törés. | Barát a futballban | Nagyon sok barátot szereztem az eddigi pályafutásom során: Nagy Gergő, Damásdi Alex, Csendes Péter, Száhl Péter, Takács Kornél, Szabó Gergő. | Az öltözőben mellettem ül | Markó Ádám, Schmidtka Balázs. | Cél a mostani szezonban | Ami teljesült: több pályán töltött játékidő. Amit szeretnék: sérülésmentesen minél több gól, gólpassz. | Ami a pályafutásomból még kimaradt | NB II-es szezon.