Hulicsár Máté eldöntötte: a monori csatár felnőtt pályafutása leggyorsabb tripláját szerezte a Bánk-Dalnoki Akadémia ellen

A 24 esztendős támadó 14 perc alatt ért el három gólt a hétközi bajnokin

2023. március 30. - Horváth M. Attila

hulicsar_mate_foto_ujpestfchu.jpgfociakobon_ponyvalegeny_leadhez.pngMONOR–BÁNK-DALNOKI AKADÉMIA 4–0 | Hulicsár Máté alig negyedóra alatt elért triplájával kijavította az ESMTK elleni botlást a vendéglátó az NB III Közép-csoport 28. fordulójában, amely az előző öt hazai bajnokijából négyet megnyert, csak a fővárosiakkal szembenit veszítette el (2–3).

Valószínűleg jól érezte magát. Ha nem így lett volna, Petrezselyem Tamás aligha szerződik másodszor is Monorra, amelynek színeiben két részletben, 2014 őszétől két és fél szezonon keresztül, majd 2021 őszén összesen 84 bajnokin lépett pályára és azokon egy gólt szerzett. Szerda délután furcsa érzések kavaroghattak a rutinos labdarúgóban, ugyanis ismét Monoron járt – csak éppen a Bánk-Dalnoki Akadémia labdarúgójaként. A harmincegyedik életévében járó ex-újpesti hátvédnek sok öröme nem tellett a meccsben, ugyanis a három pont sorsa gyakorlatilag alig negyedóra alatt eldőlt, merthogy Hulicsár Máté a 24., a 31. és a 38. percben is bevette Zima Ádám hálóját – szintén ex-újpestiként. A folytatásban az ugyancsak sokra hivatott Haragos Viktor korán, az 50. percben megszerezte a meccset végleg lezáró negyedik találatot. A Monorra ráfért a siker, hiszen legutóbb az – igaz, merőben más célokért küzdő – ESMTK-tól 3–2-es kudarcot szenvedett a Balassi Bálint utcában.

hulicsar_mate_foto_monorlabdarugashu_1.jpgCsatárcsúcs: a negyedik tripla sikerült a legrövidebb idő alatt  A Monor 24 esztendős támadója a 2022/2023-as szezonban ugyan először szerzett egy tétmérkőzésen három gólt, ám bármennyire is meglepő, a csatár a felnőtt karrierje során már nem egyszer triplázott. Az alábbiakban kronológiai sorrendben összegyűjtöttük a labdarúgó eddigi legeredményesebb bajnokijait.

Az első mesterhármas:  2019. április 27., Budapest-bajnokság I. osztály: ÚJPEST II.–Pestszentimre 10–0 (2–0) – Hulicsár Máté a 47., az 57. és a 77. minutumban szerzett gólt, 30 perc alatt triplázott

A második mesterhármas:  2019. november 16., Budapest-bajnokság I. osztály: ÚJPEST II.–Csep-Gól FC 9–1 (6–0) – Hulicsár Máté a 8., a 31. és a 65. minutumban szerzett gólt, azaz 57 perc alatt triplázott

A harmadik mesterhármas:  2022. május 29., NB III Közép-csoport: Kozármisleny–MONOR 3–3 (2–2) – Hulicsár Máté a 26., a 43. és a 73. minutumban szerzett gólt, azaz 47 perc alatt triplázott

A negyedik mesterhármas:  2023. március 29., NB III Közép-csoport: MONOR–Bánk-Dalnoki Akadémia 4–0 (3–0) – Hulicsár Máté a 24., a 31. és a 38. minutumban szerzett gólt, azaz 14 perc alatt triplázott