KAPUSKÉRDÉSEK. Aki válaszol: Závec András (Dél-Balaton FC)

A mérkőzések előtti tizenegyesrúgás a babonája a balatonszemesi cerberusnak

2022. április 08. - Horváth M. Attila

kapuskerdesek_alap.jpgA legtöbben azt mondják rájuk, flúgosak, ám szerintünk a mindenkori csapat legfontosabb tagjai a kapusok. Ismét rendszeresen jelentkező sorozatunkban női- és férfivonalon is igyekszünk bemutatni, közelebb hozni őket olvasóinkhoz. Nem húzzuk az időt – elég, ha a cerberusok teszik ezt a 80. percben, együttesük vezetése esetén –, átadjuk a szót Závec Andrásnak, aki a Somogy megyei II. osztályban szereplő, a 25. forduló előtt 41 ponttal a 6. helyen álló Dél-Balaton FC Balatonszemes kapusa.

zavec_andras.jpgPÁLYAÍV Amiért kapus lettem: Nem szerettem futni. • Amit szeretnék elérni öt éven belül: Focizni szeretnék tovább. • Babonám: Meccs előtt tizenegyesrúgás.

KEDVENC……magyar csapatom: Ferencváros. • …külföldi csapatom: Real Madrid. • …magyar mezőnyjátékosom: Gera Zoltán. • …külföldi mezőnyjátékosom: Karim Benzema. • …magyar kapusom: Király Gábor. • …külföldi kapusom: Iker Casillas.

LEG……nagyobb futballélményem: A futsal országos iskolai bajnokságban elért első helyezés. • …szebb gól, amit valaha láttam: Benzema találata Guti sarkazásából. • …nagyobb siker, amit elértem a futballban: Futsal országos iskolai bajnok. • …nagyobb hiba, amit a pályán elkövettem: Egész pályás gólt kaptam fiatalon. • …jobb labdarúgó, aki ellen pályára léptem: Szűcs Tamás. • …pozitívabb tulajdonságom a pályán: Jól bánok lábbal a labdával. • …negatívabb tulajdonságom a pályán: Félek szögleteknél kimenni. • …pozitívabb tulajdonságom a pályán kívül: Türelmes vagyok. • …negatívabb tulajdonságom a pályán kívül: Dohányzás.

mezocsokonya.pngIdegenben is otthon A Kapuskérdések rovat jelenlegi főszereplője számára különleges mérkőzést tartogatott a Somogy megyei II. osztály 24. fordulója, ugyanis a Dél-Balaton FC a Mezőcsokonya vendégeként lépett pályára április 2-án, márpedig Závec András 2012 tavaszától 2015 szeptemberéig 74 bajnokin védte a múlt hétvégi vetélytárs hálóját. A látogató számára jól indult az összecsapás, ugyanis a vendégkapus egykori csapattársa, a mezőcsokonyai legenda, az immár 46 esztendős Bathó Imre szerezte az első találatot, csakhogy a 3. percben a saját hálóját vette be, csakhogy a dobogóra hajtó házigazda csakhamar egyenlített, majd fordított a Kuti-testvéreknek, Sándornak és Krisztiánnak köszönhetően. A fordulást követően azonban tudott újítani a balatonszemesi alakulat, amely alig húsz perc alatt háromszor betalálva nem csupán megfordította, de meg is nyerte a rangadónak is beillő mérkőzést (2–4). Csakhogy ez a diadal nem volt olyan sima, mint azt bárki gondolná, elvégre egykori társulata ellen alakulata egyik legjobbjaként parádézott Závec András, aki három ziccert és a 92. percben 11-est védett. Az ihletett forma a tudáson és tehetségen túl persze nem véletlen, ugyanis a cerberusnak 2022. január 9-én 18 óra 54 perckor 4270 grammal és 56 centiméterrel kislánya született, aki szüleitől az Anita nevet kapta. Ez az a helyzet, amikor mindenképpen jár a gratuláció!