ÉLETPÁLYA. Aki részletezi: Czanik Károly (Kapuvár)

A harmadik élvonalbeli mérkőzését tartja karrierje legjobb meccsének a jelenlegi szezonban éremért küzdő, kiváló rúgótechnikájú tapasztalt középpályás

2022. április 04. - Horváth M. Attila

eletpalya.jpgAz október 13-án, szerdán indított rovatunkban olyan oldalukról mutatkoznak be az általunk felkért labdarúgók, amelyet még csapatuk szurkolói sem feltétlenül ismernek. A futballisták nemcsak a gyermekkorukat idézik fel, hanem némi betekintést is engednek a jelen kulisszái mögé, mint ahogy természetesen nem maradhat el a múlt és a jövő érintése sem. Akivel ezúttal elmerülünk a részletekben: Czanik Károly, a Győr-Moson-Sopron megyei I. osztályban szereplő, a 22. forduló után 46 ponttal a tabella 5. helyén álló Kapuvári SE korábbi NB I-es játékosa.

czanik_karoly.jpgKÖLYÖKIDŐ | Jelem az óvodában | Autó. | Kedvenc tantárgyam | Földrajz. | Emlékezetes csínytevésem | Két nagy követ tettem a csapattársam táskájába. | Első futballélményem | Újpesten NB I-es meccsen voltam labdaszedő, illetve egy olaszországi gyerektornán első helyezést értünk el úgy, hogy a Juventust vertük 3–0-ra.

(FO)CIVIL | Legjobb tulajdonságom | Jószívű – a feleségem szerint! (nevet) | Legrosszabb szokásom | Lobbanékonyság. | Étel, amit imádok | Cordon bleu, olasz konyha. | Film, amit többször láttam | Sorozatfüggő vagyok. | Zene, amit általában hallgatok | Magyar, latin zene. | Hobbim | Gyerekeim, sorozatok.

PÁLYATÁRS | Karrierem legjobb meccse | A harmadik NB I-es meccsemen gólpasszt adtam a 90. percben Mátyus Janinak. 2–1 lett nekünk, a Vasast vertük. | Gólom, amire szívesen emlékszem | A gólpasszaim emlékezetesebbek. (kacsint) | Mérkőzés előtti rituálém | Az édesapámnak küldök egy puszit az égbe. | Sérülés, amit elfelejtenék | Szerencsére nem volt ilyen. | Barát a futballban | Egyet nem tudnék kiemelni. | Az öltözőben mellettem ül | Varga Tamás. | Cél a mostani szezonban | Éremszerzés. | Ami a pályafutásomból még kimaradt | Több száz NB I-es meccs. (mosolyog)

kse.jpgJó az „öreg” a háznál Gólfesztivállal örvendeztette meg szurkolóit az első áprilisi hétvégén a Kapuvár, amely szombat délután a Soproni FAC 1900 együttesét fogadta. Jól indult a találkozó a házigazda számára, amely már a 2. percben megszerezte a vezetést – naná, hogy a Győri ETO, az Integrál DAC, a Debreceni VSC és a Szolnoki MÁV egykori kitűnősége, a bajnoki szezonban ötödik találatát elérő Czanik Károly révén. A kapuváriak már 2–0-ra vezettek az első félóra végén, amikor emberelőnybe kerültek, innentől kezdve pedig végképp nem volt kérdéses a bajnoki kimenetele. A folytatásban sem spórolt a találatokkal az Életpálya rovat mostani főszereplőjét mindvégig a soraiban tudó, idén a százharmadik születésnapját ünneplő Kapuvári SE, amely végül 5–0-ra verte jobb sorsra érdemes vetélytársát a Győr-Moson-Sopron megyei I. osztály 22. játéknapján.